יום ראשון, 1 באפריל 2012

מעורר השראה 2#

והפעם - 3 נקודות של השראה

1. שיר
ביום חמישי האחרון ב"המקום" היה ערב של שיחה ומוזיקה שהעבירו מירון איזקסון ואהוד בנאי. אהוד היה מצוין בגרסאות אקוסטיות - רק הוא והגיטרה, אבל מודה שלא היכרתי את מירון לפני כן. במהלך הערב מירון התייחס לאופן המפתיע שבו אומן יכול לבטא משהו שבא ממקום מאוד אישי וספציפי, ועם זאת עדיין יהיו אחרים שיוכלו לחוש הזדהות עם מה שהביע. באותו הקשר הוא הקריא את השיר הבא (לקוח מקובץ השירים שלו הנקרא "בפעם הזאת") :

דיבור
כָּל דִּבְרֵי הָאָדָם בְּקוֹלוֹ
רַק שִׂיחַת עַצְמוֹ הִיא,
וּמִי שֶׁשּׁוֹמֵעַ, שׁוֹמֵעַ.
כָּל דִּבְרֵי הָאָדָם בְּקוֹלוֹ
שִׂיחַת הָרַבִּים הִיא,
וְאִם נַפְשׁוֹ שׁוֹמַעַת, שׁוֹמַעַת.
וְכֵיצַד יֵדַע
אִם דִּבּוּרוֹ הוּא רַק צְחוֹק הַמֹּחַ
אוֹ הוּא בֶּן זְקוּנִים אֵיתָן
הַנּוֹלָד בְּמִשְׁתֶּה גָּדוֹל.

2. הרצאה מעניינת
Susan Cain: The power of introverts
סוזן קיין מדברת על האופן בו החברה בה אנו חיים "מעדיפה" אנשים מוחצנים ומקשה על אנשים מופנמים לפעול באופן ובסביבת העבודה המתאימים להם. אחד מהסיפורים שמשלבת מילדותה - סבא שלה היה רב קהילה ודיבר בפני קהל, אבל עם זאת היה מופנם ובשיחות אחד על אחד הוא לא פעם היה מסיים את השיחה מוקדם כי חשש שהוא גוזל את זמנו של מי שהוא משוחח איתו.
היא משאירה 3 נקודות לפעולה:
1. להפסיק את 'טירוף' העבודה הקבוצתית - במקום קבוצתיות יתר צריך מצד אחד עדיין לשמר במקומות העבודה שיחות מטבחון ומפגשים אקראיים כיוון שהם לטובת שיתוף ידע, וכמובן שחשוב ללמד ילדים איך לעבוד יחד בבתי-הספר, אבל מצד שני חשוב גם לאפשר יותר אוטונומיות, חופש ופרטיות בעבודה. ילדים צריכים לדעת גם לעבוד לבד כי זה מעודד חשיבה עצמאית.
2. 'להתבודד' - כלומר, קצת יותר להתנתק ולהיכנס לראש של עצמנו. (התחבר לי למה שכתבתי בפוסט על הצעות לחופשה אלטרנטיבית)
3. לבדוק מה המטען והתחביבים שאנו נושאים איתנו - מוחצנים צריכים ליהנות ולדעת לקבל את המטען שלהם, להוציא אותו מתי שאפשר ולשתף את כולם עם ההנאה והאנרגיות שלהם. מופנמים חוששים ומגוננים על המטען שלהם, אבל חשוב שמדי פעם ישתפו בו כי זה יכול רק לתרום לעולם ולסובבים.3. קצת מוזיקה
פיונה אפל הוציאה דיסק חדש שטרם שמעתי. בינתיים, זה כיסוי מלא רגש וטוטאלי שלה לשיר של אלביס קוסטלו "I want you", שווה לראות עד הסוף ולא רק לשמוע:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה